Kötü Eğitim – Bad Education (2019)

Long Island'da müfettiş olan Frank Tassone ve onun müfettiş asistanı Pam Gluckin, Roslyn Okulu'na daha önce hiç görülmemiş bir prestij sağlar. Frank her daim tertemiz ve jilet gibi giyinimiyle, etrafına yaydığı pozitif enerji ve güvenle tanınır. Ta ki, içinde bulunduğu topluluğun liderleri ve endişeli veliler başına üşüşene kadar. Frank o güne kadar hiç yanlış yapmamasıyla biliniyordu. Ancak cesur bir gazeteci öğrenci, daha derinlere bakmaya ve Frank'in yaptığı yolsuzlukları su yüzüne çıkarma kararı alır.
video

Muhteşem Showman – The Greatest Showman (2017)

1841 yılında eşi Charity ve 2 küçük kızıyla çok farklı olmayan bir hayatın içinde olan P.T. Barnum, yaşadığı hayattan hiç memnun değildir. Neden zengin bir hayat yaşayamadıkları için büyük bir üzüntüye kapılan ve daima zenginliğin peşinden koşan Barnum, bunun bir çözümünü bulmak için harekete geçer. Bir gün küçük kızlarıyla güzel dakikalar geçirirken, aklına gelen bir fikirle heyecanlanır. Daha önce kimsenin görmediği, duymadığı ve yapmadığı bir şeyi yapmak için harekete geçen Barnum, bir sirk kurmak isteyecektir. İlk başta kimse bu fikre sıcak bakmasa da daima herkesin dikine giden Barnum, zamanla tüm herkesin beğenisini toplamayı başaracaktır. İlk sirkini kurduktan sonra müthiş bir başarı hikayesine adım atan Barnum, tüm hayallerini gerçekleştirmeyi başaracaktır.. 2017 yapımı ABD filmi The Greates Showman adlı biyografi, dram ve müzikal türlerindeki film, IMDB'den 7.8/10 gibi çok yüksek bir puan almıştır. Muhteşem Showman filminin başrollerinde dünyaca ünlü oyunculardan Hugh Jackman, Michelle Williams ve Zac Efron yer alırken filmin yönetmenlik koltuğunda Michael Gracey oturmuştur. Film, 1 Oscar ve 19 ödüle aday gösterilirken, 7 farklı ödülün sahibi olmuştur..
video

Tutsak – Prisoners (2013)

İki ailenin şükran günü bir araya geldiği bir günde, iki ailenin küçük kızlarının kaybolduğunu ortaya çıkar. Bununla birlikte Keller Dover (Hugh Jackman), genç ve yetenekli bir dedektiften (Jake Gyllenhaal) yardım ister. Saatin ilerlemesine rağmen iki küçük kız ortaya çıkmayınca panik dolu anlar ortaya çıkar.
video

Logan (2017)

Yakın bir gelecekte geçen filmde Logan (Hugh Jackman) artık yaşlanmış ve yorulmuş, süper yetenekleri erozyona uğramaya başlamıştır. Alzheimer'ın etkisiyle iyice unutkanlaşan Profesör X, yani Charles Xavier'i Meksika sınırına yakın bir yerde saklamaktadır. Logan tüm dünyadan kaçmaya çalışsa da bir gün onları bulan Laura Kinney (Dafne Keen) adlı küçük bir kız bu huzuru bozacaktır, nitekim kendisi gibi mutant olan kızı, peşindeki karanlık güçlerden koruması gerekecektir.
video

Sefiller – Les Misérables (2012)

Victor Hugo'nun 19. Yüzyıl Fransa'sında geçen klasik romanından kurgulanan başarılı sahne müzikalinin bu uyarlamasında şartlı tahliyeyle salınmış Jean Valjean kurtuluş aramaktadır. Mahkum 24601, Jean Valjean hapishaneden şartlı tahliyeyle çıkmıştır ve inatçı müfettiş Javert'ten uzak durmaya çalışırken bir yandan da yeni bir hayat kurmaya çalışmaktadır. 19. Yüzyıl Fransa'sında geçen hikaye 1832 Temmuz Devrimi'nin perde arkasında sonuca bağlanmaktadır.

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek – Days of Future Past (2014)

Mutantlar soylarının tükenmemesi için vakitte yolculuk yapmak zorundadır çünkü gelecekte kamplara hapsedilmiş vaziyettedirler. Sentinel'ler tarafından avlanıp öldürüldükleri için de nesilleri tükenmenin eşiğine gelmiştir. Mutantların soyunu kurtarabilmek için iki ezeli düşman Magneto ve Charles Xavier güçlerini birleştirirler. Tasarıları Sentinel'lerin yarattığı vahşeti durdurmak üzerine heyetidir. Wolverine (Hugh Jackman), kendi kendini iyileştirebildiği için vakitte yolculuğun onda sebep olabileceği yan etkiler yok olacaktır. Bu yüzden Wolverine'i Kitty Pryde'ın da yardımıyla geçmişe gönderirler. Trask Industries'in deneyler neticesi ürettiği Sentinel'lerin yapım evresine mani olacaklardır. Acaba bu konuda başarılı olabilecekler midir?
video