Foxcatcher Takımı – Foxcatcher (2014)

Mark Schultz ve kardeşi Dave Schultz dünya ve Olimpiyat şampiyonu ABD'li güreşçilerdir. Üstelik aynı Olimpiyat oyunlarında altın madalyayı beraber alan ilk kardeş çifttirler. Günün birinde çok zengin bir iş adamı olan John du Pont 1988 Seul Olimpiyatları için onların sponsorluğunu üstlenir. Bu olay Mark'ın ilk başta hoşuna gitse de sonrasında hiç beklemediği sonuçlar doğuracaktır.Marwen’a Hoş Geldiniz – Welcome to Marwen (2018)

Steve Carell, filmde beş adam tarafından neredeyse öldüresiye dövüldükten sonra komada dokuz gün ve hastanede kırk gün geçiren fotoğrafçı Mark Hogancamp'i canlandırıyor. Hogancamp saldırıdan sonra beyin hasarı yaşar ve terapi için minyatür figürlerden oluşan devasa bir 2. Dünya Savaşı dönemi kasabası oluşturmaya başlar. Kasabada yaşayanlar ise kendisinin, arkadaşlarının, ilişkilerinin ve hatta kendisine saldıranların figürleridir. Oscarlı yönetmen Robert Zemeckis'in filmi hem gerçek dünyada, hem de Hogancamp’ın minyatür köyünde yaşananları konu alır.Küçük Gün Işığım – Little Miss Sunshine (2006)

Hoover Ailesisi, 6 kişiden oluşan ancak tamamiyle birbirlerine zıt karakterli bir ailedir. Amerikan ailesi Hoover, evin en zeki ve en küçük kızının, hızla kilo almasıyla çok zorlu anlar yaşamaya başlar. Çünkü bunun tek sebebi, bu küçük kızlarının bir güzellik yarışmasına katılmak istemesidir. Tüm her şeyi düzeltmek ve kızlarının kilo vermesini sağlamak için eski bir minibüse atlayan Hoover Ailesi, uzun bir yolculuğa çıkacak ve aralarındaki tüm zıtlıkları bir kenara bırakıp, birlik olmayı öğrenecektir.. 2006 yapımı Küçük Gün Işığım, IMDB sitesinden 7.8/10 gibi oldukça başarılı bir puana layık görülmüştür. Komedi ve dram türleriyle gösterime giren filmin yönetmenliğini Jonathan Dayton ve Valerie Faris ikilisi paylaşırken yapımın başrol koltuklarında Steve Carell, Toni Collette ve Greg Kinnear bulunmuştur. Film aynı zamanda 2 Oscar ve 68 ödül kazanmış, 107 farklı ödüle aday gösterilerek ne denli büyük bir yapım olduğunu gözler önüne sermiştir..
video