Penguen Kolonisi – Penguin Town (2021)

Nesli tehlike altında olan Afrika penguenleri eş bulmak, yavrularını yetiştirmek ve halka karışmak için her yıl Güney Afrika'daki güzel bir kasabada bir araya gelir.Penguenler kasabayı ele geçirmek için kıyıya çıkıyor. Bu yıl kolonide uzun süreli eşler, yeni evli çiftler ve profesyonel yardıma ihtiyacı olan uyumsuz bir delikanlı var.Junior bir rehabilitasyon merkezine yerleştirilir. Begonvil ailesi kasabanın yerlileriyle sorun yaşar. Menfez ailesi ise ilk yumurtalarını bırakmaya hazırlanır.Bayan Menfez yuvasını korumak için kavurucu sıcakla boğuşurken rehabilitasyondaki Junior gücünü toplar. Balık yakalamaya giden Bay Begonvil bir tehlikeyle karşılaşır.Trajik bir kayıp yaşayan Menfez çiftinin yolları ayrılır. Balık yakalamaya giden Bayan Begonvil yuvasından uzaklaşır. Junior önemli bir dönüm noktasına ulaşır.Begonvil ailesinin yavruları dünyayı kendi başlarına keşfetmeye başlar. Avlu çifti ise yuvalarını insanların yaşadığı bir evin arkasına inşa ettiklerini fark eder.Leydi Avlu yolculuğu sırasında bir sorun yaşar. Sürpriz kurtarıcılar Begonvil ailesinin düşmanlarını kaçırır. El Arabası ailesinin gençleri sert bir tavırla karşılaşır.Dişi bir hayranı Lord Avlu’yu yuvasına kadar izler. Leydi Avlu bunu hoş karşılamaz. El Arabası çifti yeni yumurtalar beklemektedir. Çubuk yuvadan ayrılmaya hazırdır.Doğa, Penguen Kasabası’nın sokaklarını tekrar ele geçirir. Bay Begonvil vahşi bir yırtıcıyla karşılaşır. Maviler nihayet kendi yollarına gitmeye hazırdır.

Bravo Two Zero (1999)

1. körfez savaşı sırasında ırak'ın scud füze lançerlerini ve bunlara ait fiber optik muhabere hatlarını yok etmekle görevlendirilen ingiliz özel timinin çağrı adıdır. görev esnasında başarısız olmuş, ırak kuvvetleri tarafından yakalanmışlardır. 8 kişi arasından sadece biri 300 km. kaçarak suriye'ye ulasmayı basarabilmiştir. üç ingiliz soguk ve dusman atesi sebebiyle ölürken kalan dördü daha sonra serbest bırakılmıştır. hakkında 2 film çekilmiş ve kitaplar yazılmıştır.Yeraltı Canavarı 6 – Tremors: A Cold Day in Hell (2018)

Burt Gummer oğlu Travis ile birlikte dünyayı tehlike altına alan ölümcül devasa solucan saldırılarını araştırmak adına Kanada’ya yolculuğa çıkar. Burt devasa solucanların gizli bir silah haline getirildikleri hakkında şüphelere sahiptir. Fakat bu şüphesini kanıtlamadan önce kendisi de solucan zehrine maruz kalır. Hayatta kalmak içinse sadece 48 saati vardır.Kuşlar Şehrinde Macera – Zambezia (2012)

Afrikanın ortasındaki kuş şehri Zambezia, yumurta avcılarına karşı savunmasıyla meşhur bir vadidir. Aeronun hayali, bir gün bu vadide uçmaktır. Bir gün yumurtaların büyük bir bölümü kaybolunca, Aero Zambezia’yı kurtarmak için kendini bir maceranın ortasında bulur.