Altın Eldiven – Der goldene Handschuh (2019)

Yapımcılığını, senaristliğini ve yönetmenliğini Fatih Akın'ın yaptığı film, 1970’li yıllarda Hamburg’un "red-light" bölgesinde dört hayat kadınını vahşice öldüren seri katil Fritz Honka’nın yaşamını anlatacak. Honka'nın kurbanlarıyla buluştuğu barın ismi, filmin ismine de ilahm kaynağı olmuş. "The Golden Glove", Heinz Strunk'ın aynı isimli çok satan romanından uyarlandı ve 69. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde, Altın Ayı için yarışacak ana yarışma filmlerinden biri.Paramparça – In The Fade (2017)

Kocası ve küçük oğluyla beraber çok güzel ibr hayatın içindeyken, ırkçı bir bombalama sonrasında Almanya'da 8'i Türk olmak üzere 10 kişiyi öldürülmesiyle Diana Kruger, sağçı terör örgütü NSU üyelerine karşı savaşacaktır. Kocasının ve çocuğunun katillerine karşı mükemmel bir şekilde savunma yapmak için savaşan Diana, tüm terör meselelerine dikkat çekecek ve paramparça olmuş hayatını bir nebze de olsa canlandıracaktır.. 2017 yapımı Paramparça adlı suç, dram ve gerilim filmi, IMDB üzerinden 7.1/10 puan almıştır. 106 dakikalık filmin yönetmenliğini Fatih Akın adlı Türk isim paylaşırken yapımın başrollerinde ise Numan Acar, Adam Bousdoukos ve Diane Kruger rol almıştır. Film 1 Altın Küre ve 13 ödül kazanıp, 17 ödüle aday gösterilmiştir..

Solino (2002)

Gigi ve Giancarlo’nun babaları Romano ve anneleri Rosa, Apulia’daki evlerini terk edip Almanya’ya taşınmaya karar verirler. Duisburg’un gelişmekte olan tekdüze endüstriyel kesiminde mahallenin ilk pizza dükkanını açarlar. Romano, restorant sahibi rolüne kolayca alışır fakat Rosa ülkesini özlemektedir ve özlemi yıllar geçmesine rağmen dinmek bilmez. Oğulları Gigi ve Giancarlo ise içine girdikleri yeni sosyal ortamda buldukları özgürlüğün tadını çıkarırlar. İkisi de, aynı kadına aşık olunca araları açılır ve Gigi annesiyle Solino’ya dönmeye karar verir.